Serie A vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 10 të sezonit të ri 2021/22.

Juventusi dhe Interi zbresin sot në fushë, ku “Zonja e Vjetër” e pret në shtëpi skuadrën e Sassuolos, ndërsa “Nerazzurët” do të jenë mysafirë të Empolit.

Juventusi do të kërkojë fitoren pas barazimit me Interin dhe njëkohësisht të vazhdojë rrugën drejt kreut të tabelës, sepse tashmë është 13 pikë prapa Milanit të vendit të parë.

Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje që fillon në ora 18:30.

Juventus: Perin; Danilo, Bonucci, De Ligt, De Sciglio; Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot; Dybala, Morata.

Sassuolo: Consigli: Muldur, Kaan, Ferrari, Rogerio; Maxime Lopez, Frattesi; Berardi, Raspadori, Traorè; Defrel.