Jerome Rothen , ish-mesfushor i PSG (2004-10), kritikoi faktin se Neymar doli të thoshte ditë më parë se Kupa Botërore 2022 do të ishte e fundit për të. Braziliani nuk po kalon momentin e tij më të mirë dhe në Paris ai është kritikuar prej muajsh.


Deklaratat e tij të fundit janë të tmerrshme për PSG. Ai po kalon një fazë të keqe dhe po tregon një mungesë angazhimi ndaj klubit. Neymar është një lojtar i mrekullueshëm kur është në formë, problemi është se ai po kalon një fazë të keqe. Ai i mungon guximi ”, thotë Ai.

“Dashuria që ai ka për Brazilin është e qartë, ai dëshiron të fitojë Kupën e Botës. Shansi i tij i fundit do të jetë në Katar, një vit nga tani. Por më duhet t’i kujtoj detyrat e tij. Kur jeni lojtar i këtij niveli, një figurë ikonike për një klub bën më shumë se katër vjet dhe ku tashmë keni vendosur të përfundoni diplomën tuaj, nuk mund ta thoni këtë. Shpresoj që ata të mos i japin një bonus etike për deklarata të tilla. Ai duhet të përballet me përgjegjësitë e tij, ” tha ai.