Kandidati për kryetar të Komunës së Kumanovës nga radhët e LSDM-së, Oliver Ilievski, sonte në emisionin debativ “Click Plus” në TV21 theksoi se në raundin e parë një pjesë e votave të VMRO-DPMNE-së i kanë shkuar kandidatit të pavarur Maksim Dimitrievski, transmeton TetovaSot.

“E pamë se ka pasur marrëveshje politike në mes të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së. “Dhe kjo u pa në rezultat sepse VMRO-DPMNE nga 13 mijë ra në 8 mijë dhe i njëjti kontigjent votash shkoi për z. Dimitrievski”, tha Ilievski.