“Shihemi sonte në Gostivar. Vepro drejtë, voto blertë”, me këtë mesazh ka nisur ditën zv.kryeministri i parë, Artan Grubi, i cili ka paralajmëruar tubimin përmbyllës që pritet të mbahet sonte në ora 19 në Sallën e Sporteve në Gostivar.


Siç njoftuan nga dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, i pranishëm do të jetë edhe lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti, kurse fjalë pritetet të mbajnë kryeparlamentari Talat Xhaferi, zv.kryeministri i parë, Artan Grubi dhe kandidati për Kryetar të komunës së Gostivarit, njëherit nënkryetar i BDI, Nevzat Bejta.