Paul Scholes ka vënë në pikëpyetje nëse Paul Pogba duhet të luajë përsëri për Manchester United pas ndërhyrjes ‘qesharake’ kundër Liverpoolit që më pas u penalizma me karton të kuq.

Pogba ishte drejtpërdrejt përgjegjës për golin e pestë dhe të fundit të Liverpool-it, të shënuar nga Mohamed Salah , pasi humbi pa kujdes topin në qendër.

Paul Pogba u përjashtua me karton të kuq vetëm 15 minuta pasi hyri në lojë si zëvendësues në pjesën e parë gjatë humbjes 5-0 të Manchester United nga Liverpool në Old Trafford të dielën.

Kontrata aktuale e Pogba me United skadon verën e ardhshme dhe Scholes tha se nuk do të mërzitej nëse kjo ishte ndeshja e tij e fundit për klubin.

“Mendoj se të gjithë e kuptojmë se ka qenë e vështirë, thjesht mendoj se trajneri u kap nga emocioni i fitores fantastike [kundër Atalantës në Ligën e Kampionëve] të mërkurën mbrëma.

Legjenda e klubit, Paul Scholes thotë se Pogba është ‘mosrespektues’ nuk duhet të luajë një lojë tjetër për klubin

“Paul Pogba vjen në fushë në pjesën e parë për të ndihmuar ekipin dhe ndoshta për të pasur pak respekt për të, përpiqet të qëndrojë në top, përpiqet të tregojë se sa i fortë është në mes të fushës dhe … jep goli.

“Më pas më vonë përjashtohet me një ndërhyrje qesharake. Tani ju jeni poshtë 5-0 me 10 lojtarë. Duhet të mendoni, nëse Ole është ende trajner atje, a do ta shohim sërish Pogban me fanellën e United?

“Nuk është faji i Ole, mos më keqkuptoni, por kjo është pjesë e saj që pothuajse përmblodhi performancën e Unitedit sot.

“Shiko, ai ndoshta do të luajë [përsëri] apo jo? Por unë nuk mendoj se atyre do t’u mungojë asgjë nëse ai nuk e bën.

“Ai ka pasur shumë raste, ai vazhdon të thotë se i mungon qëndrueshmëria, por kjo është vetëm [mungesë] disipline dhe mosrespektimi për menaxherin dhe shokët e skuadrës, atë që ai ka bërë sot”