Jurgen Klopp: Kjo është ëndrra e madhe e presidentit Laporta dhe drejtuesve të klubit blaugran për të revolucionarizuar Barcelonën duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Siç shkruan Sport, në fakt, Barça shpreson të bindë menaxherin e Liverpool të largohet nga Anglia dhe të përballet me një sfidë të re personale dhe profesionale në Katalonjë. Një mision shumë i vështirë, por jo i pamundur, të paktën sipas katalanasve.