Sekretari Gjeneral si dhe kandidati për Komunën e Gostivarit nga Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari, ka filluar të dielën me një kafe së bashku me kandidaten e përkrahur nga koalicioni VMRO-ASH-AAA, Danela Arsovska. Taravari këtë moment e ka shpërndarë me një fotografi së bashku me Arsovskën përmes rrjetit social Facebook, ku të dy shfaqen të buzëqeshur.


Taravari gjithashtu u ndjejë mirë ditë më parë para himnit të VMRO-së ku qëndroi “gatitu” e duke turpëruar votuesit dhe simpatizuesit e ASH-së.

Ndryshe kanë mbetur edhe një javë nga zgjedhjet lokale, ku me 17 tetor do të votohet për kandidatin që qytetarët do të votojnë. Në anketat e fundit nga të gjithë agjencitë thuhet se BDI do të jetë sërish fituese e zhjedhjeve lokale./TetovaSot