Real Madridi do të luajë ndeshjen e tyre të parë në Santiago Bernabeu në pak më pak se një muaj, kur do të presë Osasuna këtë të mërkurë mbrëma, me heroin e ‘Camp Nou’, David Alaba që pritet të jetë në formacionin fillestar.

Në rast se Carlo Ancelotti nuk vendos të ndërrojë skuadrën e tij dhe të pushojë austriakun, tifozët do të kenë mundësinë të duartrokasin David Alaban pas golit të tij kundër Barcelonës të dielën e kaluar.

Alaba ka arritur të përshtatet menjëherë me mjedisin e tij të ri dhe duket se është trashëgimtari ideal i Sergio Ramos, një prej qendërmbrojtësve më karizmatikë të të gjitha kohërave.