Jorge Mendes beson se Cristiano Ronaldo duhet të votohet përsëri si lojtari më i mirë në botë nga revista “France Football”.


Në një intervistë për gazetën ‘L’Équipe’, menaxheri i CR7 thekson rekordet e ndryshme të lojtarit të Manchester United.

“Numrat e Cristiano Ronaldos flasin për të dhe duhet të jenë të mjaftueshëm për të fituar një Top të Artë. Rekordi absolutisht i jashtëzakonshëm prej 115 golash për Portugalinë e bën atë mbajtës rekord absolut në historinë e futbollit botëror. Këtë vit, ai theu një rekord 15-vjeçar, të cilit i bashkohet golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit botëror, me 794 gola. Kjo arritje më e madhe në historinë e futbollit duhet të jetë vendimtare në dhënien e trofeut, sepse ai vazhdon të demonstrojë se është, pa dyshim, lojtari më i mirë ndonjëherë në historinë e futbollit botëror”, tha ai.

Fituesi i trofeut do të shpallet më 29 nëntor.