Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema , i cili ka shënuar nëntë gola në shtatë ndeshje dhe ka dhënë shtatë asiste.


“Sky Sports” ka publikuar një listë me lojtarët më të mirë ku zbaton një formulë fikse për të renditur formën e lojtarëve bazuar në pozicionet fillestare dhe vlerësimin e pikëve për 35 statistikat e ditës së ndeshjes – jo vetëm golat dhe asistimet.Image

Bazuar thjesht në përfshirjen e golit, sulmuesi francez është gjithashtu i vetëm në krye të renditjes.