Kandidati i Aleancës-Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së për Çairin, Bekim Sali mbrëmë bashkë me Danella Arsovskën dhe gjithë VMRO-DPMNE para selisë së kësaj partie kanë festuar shkuarjen e Arsovskës në rreth të dytë për qytetin e Shkupit, shkruan tokasot.com

Gjatë kësaj feste tërë kohën simpatizuesit e VMRO-DPMNE-së kanë brohoritur “Цело Скопје ВМРО-ски ГРАД” kurse Bekim Sali dhe ekipi i tij i kanë shoqëruar.

Shqiptarët mbrëmë e dënuan koalicionin e mbrapsht dhe për interesa të ngushta personale të Arben Taravarit, Ziadin Selës, Aflrim Gashit me Hristijan Mickoskin, duke lënë Selën e Gashin pa asnjë komunë.