Gjatë ditës së djeshme (14.010.2021) policia ka privuar nga liria 67 vjeçarin K.N. nga Manastiri. Gjatë bastisjes në shtëpinë dhe hapësirat ndihmëse në rrugën “Ilindenska” në Manastir, janë gjetur dhe konfiskuar marijuhanë, tableti, dy pushkë gjuetie, pistoletë dhe disa plumba.

Nga MPB-ja njoftojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj personit në fjalë do të ngritët padi adekuate.