Barcelona dhe Real Madridi do të luajnë sot mes vete në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 10-të të sezonit 2021/22 në La Liga.

Katalunasit janë nikoqir të rivalëve të urryer në El Clasicon e parë të sezonit, takim i cili pritet të zhvillohet në Camp Nou nga ora 16:15.

Formacionet e mundshme pritet të jenë këto.

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Pique, Garcia, Alba; De Jong, Busquets, Gavi; Coutinho, Depay, Fati;

Real Madrid: Courtois; Nacho, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric, Valverde; Benzema, Vinicius Jr.