Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në press konferencë ka deklaraur fitore në shumë komuna dhe fitore që në raundin e parë, shkruan TS.

Ai poashtu ka nxjerrë bllof Ziadin Selën i cili pak para çastesh tha se Aleanca dhe Alternativa fitojnë me rreth të parë në Dibër, por Ali Ahmeti konfirmoi se Dibra shkon në raund të dytë.