Duket se etja e meshkujve shqiptarëve për femra, gjë që vjen si pasojë e shumë faktorëve shoqërorë, mjedisorë, politikë etj, i ka rënë në sy edhe një turiste ruse që ka vizituar Tiranën së fundmi. Duket se bukuroshja ruse ka ndezur mendjen e meshkujve shqiptarë me fotot e nxehta që ka postuar në profilin e saj në Instagram. Bukuroshja e cila duket se është një blogere, ka vizituar së fundmi Shqipërinë me disa nga mikeshat e saj. Ajo ka postuar foto dhe video të mrekullueshme nga Jugu i vendit, përkatësisht në Ksamil dhe Sarandë teksa i ka bërë një marketing të gjerë vendit tonë tek ndjekësit e huaj. Në një prej fotove të saj në Instagram, një djalë shqiptar i ka replikuar: A je akoma në Shqipëri?! Do vij ta haj p****.

Deklaratën e turistes mund ta shikoni në videon e mëposhtme: