Karl-Heinz Rummenigge dha një intervistë të gjatë për “Bild” ku foli për disa tema të ndryshme.

Ish -kryetari i bordit të Bayern Munich iu referua Robert Leëandoëski, një ” makineri shënimi golash”. Në fillim Leëa flirtoi me Real Madridin, por ne gjithmonë i thoshim atij: ju mund të fitoni Ligën e Kampionëve me Bayern Munich, “tha Rummenigge, raportoi Mundo Deportivo .

Për të, Poli është “ qendërsulmuesi më i mirë në botë. (…) Mendoj se Bayern ka interes që Roberti të qëndrojë përtej përfundimit të kontratës së tij në vitin 2023 . “Vetëm pas tij, Rummenigge vendos Erling Haaland, të cilin potencialisht e sheh tek Real Madrid në shoqërinë e Kylian Mbappe:” Për Haaland, nuk do ta përjashtoja as Realin. Ndoshta do të hapin arkën pak më shumë gjatë verës dhe ndoshta do të marrin Haaland dhe Kylian Mbappe . ”