E ardhmja e Erling Haaland është një nga temat më të përfolura në futbollin evropian kohët e fundit. Të gjithë po flasin për sulmuesin e Borussia Dortmund dhe spekulojnë për lëvizjen e tij të radhës.

Norvegjezi pritet të largohet nga klubi gjerman verën e ardhshme, me një klauzolë në kontratën e tij duke u bërë aktive që do ta lejojë atë të largohet nëse përmbushet një klauzolë lirimi.

“Sigurisht që do të jetë e vështirë, por ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për t’i mbajtur lojtarët tanë më të mirë,” tha Hans-Joachim Watzke .

Ish -lojtari i Real Madridit , Steve McManaman ka thënë fjalën e tij edhe për të ardhmen e Haaland, dhe ai shpreson se Los Blancos do të jetë më shumë i tiji.

“A mendoj se Liverpool do të jetë në luftë për ta nënshkruar verën e ardhshme? Jo,” tha McManaman në një kolonë për horseracing.net. “Unë me të vërtetë mendoj se ai do të shkojë në Real Madrid dhe lojtari personalisht i pëlqen ideja e klubit, stili i jetesës dhe gjithçka që vjen me të luajturit për ta.

” Mino Raiola gjithashtu do të donte shumë para vetë, dhe unë nuk mendoj se Liverpooli dëshiron të përfshihet në këtë.”