Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi, teksa ish-futbollist Sezer Ozturk, ka kryer një vrasje në gjakftohtësi të plotë si dhe ka plagosur katër persona të tjerë.

Ozturk që ka luajtur futboll profesionist me klube si Bayer Leverkusen, Nurenberg,  Fenerbahçe dhe Besiktas, akuzohet se ka qëlluar disa herë dhe ka vrarë një 24-vjeçar.