Efektivët e policisë të SPB Tetovë dje (16-shtator)
rreth orës 21:20 në Tenovë të Tetovës , kanë privuar
nga liria 42-vjeçarin N.A. nga Vrapçishti i Gostivarit,
për shkak të dyshimit se gjysmë ore më herët, kishte
hyrë me forcë në kishën " Shën e diela" në këtë
fshat. Tek personi N.A. është gjetur dhe konfiskuar një thikë. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.Tetovasot