Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 23, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 35 deri në 43 gradë celsius.

Edhe në ditët në vijim do të jetë aktive rreziku nga niveli portokalli nga temperaturat e larta.