Pas tërmetit që goditi Shëngjinin rreth orës 22:00, pushuesit kanë dalë nga ndërtesat.

Disa kosovarë, siç raporton TV Klan, kanë marrë valixhet dhe janë nisur për në Kosovë.

Ende nuk raportohet për viktima apo të lënduar.