Arturo Vidal duket se është duke u larguar nga Interi këtë verë.

La Gazzetta dello Sport thotë se nuk ka pasur oferta zyrtare për të, por Boca Juniors, Flamengo dhe Club America kanë treguar interes për shërbimet e tij.

Por, mesfushori 34-vjeçar preferon të qëndrojë në Evropë për një magji më shumë para se të kthehet në Colo Colo për të përfunduar karrierën e tij.

Ka disa klube që kanë shprehur interesim të madh për të, por nuk është raportuar për ndonjë ofertë nga klubet evropiane.