Është konfirmuar skuadra përfundimtare e Anglisë për Kampionatin Evropian.

Southgate emëroi një skuadër të përkohshme fillestare prej 33 lojtarësh javën e kaluar dhe iu desh të largonte shtatë lojtarë.

Trent Alexander-Arnold kishte qenë një dyshim i madh për evropian, pasi Southgate ka disa lojtarë në pozitën e mbrojtësit të djathtë, por ylli i Liverpoolit ia del të përfshihet në listë.

Ja lojtarët e grumbulluar: