UEFA e ka shpallur Christian Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë – Finlandë.

Eriksen u shtri pa ndjenja në fushë në fund të pjesës së parë, pasi pësoi sulm në zemër duke frikësuar gjithë botën.

Fatmirësisht, gjendja e tij tani është stabile, teksa është zgjuar dhe po flet.

UEFA ka vendosur t’ia japë Eriksenit çmimin e lojtarit të ndeshjes.

Futbolli është një lojë e bukur dhe Christian e luan atë bukur. Ylli i ndeshjes së sontme është Christian Eriksen. Të urojmë shërim të shpejtë Christian” – u shpreh presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin.