VMRO-DPMNE-ja po proteston me bllokimin e rrugëve kryesore në Shkup dhe në disa qytete të tjera.

Gjatë protestës pranë kryqëzimit “Mavrovasja”, ka pasur edhe një incident ku një protestues është përplasur me policinë ku ky i fundit ka përfunduar në pranga. Nuk dihet ende arsyeja e të riut me policinë.