Sot është një nga yjet më të mëdhenj të skenës artistike dhe emri i saj vazhdimisht përmendet e listohet në top-listat botërore.

Fjala është për yllin me prejardhje shqiptare, Rita Ora e cila deri tash na ka bërë shumë krenarë me sukseset e saj.

Rita gjithmonë ka treguar origjinën e saj, duke folur me shumë dashuri për Kosovën dhe shqiptarët në përgjithësi, raporton Kosovarja.

Këngëtarja e ka me shumë qejf të ndajë me fansat e saj imazhe nga fëmijëria, ashtu si ka vepruar edhe sot, duke publikuar një foto të re.