Italia mori një fitore 3-0 ndaj Turqisë në ndeshjen hapëse të Euro 2020.

Trajneri Mancini komentoi paraqitjen e skuadrës së tij pas ndeshjes.

“Ne kemi dhënë një performancë të mirë. Ne nuk ishim në gjendje të shënonim një gol në pjesën e parë, nuk ishte e lehtë, pasi ishte ndeshje debutuese dhe Turqia është një ekip shumë i mirë, ”tha Mancini për Rai Sport.

“Në këto ndeshje, ne keni nevojë për gjithçka. Ne patëm ndihmë nga tifozët, ne jemi të lumtur dhe mendoj se ekipi luajti shumë mirë.

“Ishte një mbrëmje e mrekullueshme dhe shpresoj të ketë shumë më tepër mbrëmje të tilla”, përfundoi ai.