Siç njoftojnë nga Drejtori për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa gjatë pasdites pritet të ketë reshje të përkohshme të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 9 deri 18 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të jtë nga 25 deri 33 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë në drejim verior. Temperatura minimale do të jetë 14 gradë celsius, ndërsa maksimalja deri në 31 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatre, ndërsa gjatë pasditeve pritet të shtohen vranësirat dhe pritet të ketë reshje të përkohshme të shiut.