Kombëtarja e Kosovës sonte do të takohet me San Marinon.

Kosova dhe San Marino takohen sonte me fillim nga ora 18:00, në kuadër të ndeshjeve miqësore të kombëtareve në muajin qershor.

Samir Ujkani do të startojë në portë, kurse Bajselmani dhe Idrizi do të bëjnë debutimet e tyre për fanellën “Dardane”.

Milot Rashica nuk starton në sulm, kurse vendin e tij e zë Lirim Kastrati.

Ja formacionet zyrtare: