Kanë kaluar 27-të minuta lojë në miqësoren mes Kosovës dhe San Marinos, e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Rezultati ka ndryshuar në minutën e 27-të, kur Vedat Muriqi realizoi për 1-0.

Duhet cekur se në minutën e dytë, Kosova shënoi por goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.