Italia e ka mposhtur Republikën Çeke me rezultat të thellë 4-0.

Golin e parë e shënoi Ciro Immobile në minutën e 23-të dhe minutën e 42’ Barella e dyfishoi para pushimit, në pjesën e dytë italianët shënuan edhe dy herë të tjera me Lorenzo Insigne dhe Domenico Berardi.

Italia ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Europian do ta zhvillojë kundër Turqisë me 11 qershor në Olimpico.