Norvegjia e ka mposhtur 1-0 Luksemburgun në miqësore.

Në këtë takim ka shënuar golin e fitores sulmuesi që po kërkohet nga gjigantët evropian, Erling Haaland.

Ai realizoi për 1-0 në minutën e 92-të.

Haaland u gjet i vetëm përball portierit dhe si një sulmuesi klasi, realizoi me lehtë për fitoren e vendasve.