Gjermania dhe Anglia do të takohen në raundin e parë të eliminimit në Kampionatin Evropian.

Pritet një ndeshje jashtëzakonisht interesante me të dy kombëtaret që tradicionalisht kanë prodhuar spektakël në fushë,

Kishte polemika të mëdha në lidhje me vendin se ku do të zhvillohet kjo ndeshje për faktin se Anglia vazhdon të jetë në vendet shumë të prekura nga koronavirusi.

Sipas The Telegraph, Gjermania po mendon që të refuzojë 7,400 biletat që i ka në dispozicion për shkak të frikës nga virusi. Megjithatë, ende një vendim definitiv nuk ka ardhur,

Në anën tjetër, tifozët anglezë pritet të jenë në numër të madh në këtë ndeshje.