Franca do të ketë përballë Gjermaninë në ndeshjen e parë në “Euro 2020”.

Kjo do të jetë ndeshja hapëse për ta në Grupit F, ndërsa përballja do të zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich.

Për Francën në sulm nga minuta e parë luajë treshja Karim Benzema, Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann.

Në mesfushë do të jetë Adrien Rabion dhe Paul Pogba, ndërsa pas tyre do të jetë Ngolo Kante.

Te Gjemani në sulm do të jetë Serrge Gnarby i përkrahur nga Thomas Muller dhe Kai Havertz.

Toni Kroos dhe Ilkay Gundogan do të jenë në mesfushë.

Franca: Lloris, Pavard, Kimpembe, Varane, Pogba, Griezmann, Mbappe, Kante, Rabiot, Benzema, Hernandez.

Gjermania: Neuer, Rudiger, Ginter, Hummels, Kimmich, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens, Gundogan, Muller.