Kur e gjithë bota u lut për jetën e futbollistit danez Christian Eriksen, i cili bie në tokë pa ndjenja gjatë ndeshjes së djeshme kundër Finlandës në Kampionatin Evropian, disa mijëra kilometra larg, e njëjta dramë ndodhi në Brazil, ku ajo ishte në ndeshjen e Serie D midis Bangu dhe Sao Bento.

Atje, pak para përfundimit të pjesës së parë, Caio Caesar ra pa ndjenja në fushë, i cili u dërgua menjëherë në spital, ku iu dha ndihma e parë, dhe ai tani ndihet mirë. Interesant fakti është se edhe Eriksen bie në tokë pak minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Kur panë që diçka nuk shkonte, shokët e tij të skuadrës menjëherë vrapuan për ta ndihmuar.

Mediat braziliane shkruajnë se atij i ra të fikët dhe kjo u konfirmua nga Dr. Cassio Rusconi.

Cezari u la i lirë për trajtim në shtëpi.Në fund, klubi për të cilin luan Caesar gjithashtu njoftoi se gjithçka është në rregull me lojtarin.