Dy persona kanë ndërruar jetë dhe 14 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit, njofton IKShPK, transmeton Klan Kosova.

171 është numri i rasteve aktive dhe 6 i të shëruarve.

Ndërkohë, në Kosovë janë vaksinuar gjithsej 149 mijë e 121 persona.