Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare, transmeton Alsat. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 5 deri në 14, ndërsa maksimalja do të arrijë 22 deri në 30 gradë Celsius. Indeksi UV = 7. Në Shkup, mot me diell dhe vranësira të mesatare të shoqëruara me erë të lehtë nga veriu. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë 27 gradë Celsius.