Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga kampi stërvitor i skuadrës së Kombëtares se Kilit, mesfushori i Interit, Arturo Vidal është infektuar me virusin “Covid-19” dhe si rezultat është detyruar të hospitalizohet.

Lojtari ishte futur në izolim për 72 orë si një masë parandaluese e treguar nga stafi mjekësor pas paraqitjes së simptomave të para.

Në rrjetin social Instagram, Vidal ka shkruar: “Pasoja e kontaktit me një mik asimptomatik që doli pozitiv për një tampon”.