Sonte me fillim në ora 21:30, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, do të marr pjesë në emisionin debativ ‘Click Plus’ në TV21.

Kryetari Ahmeti gjatë këtij emisioni do të paraqes qëndrimet rreth agjendës së gjelbër, situatën politike, marrëdhëniet në koalicion, kontestin me Bullgarinë dhe shumë tema tjera aktuale.