Kombëtaret të cilat e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian janë cuke i bërë testet e fundit para nisjes së këtij evenimenti kaq të madhe sportiv.

Euro 2020 do të zhvillohet ndërmjet datave 11 qershor dhe 11 korrik 2020.

Edhe gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa ndeshje mjaftë interesante, por sfida kryesore do të zhvillohet nga ora 20:45 kur në “ King Baudouin Stadium” në Belgjikë do të ballafaqohen Belgjika dhe Kroacia, dy kombëtare këto që shihen si ndër favoritët për ta fituar kampionatin evropian.

Këto janë formacionet e mundshme të këtij ballafaqimi:

Belgjika: (3-4-3): Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Castagne, Praet, Tielemans, Carrasco; Mertens, Lukaku, Trossard

Kroacia: (4-2-3-1): Livakovic; Juranovic, Vida, Lovren, Barisic; Brozovic, Modric; Brekalo, Pasalic, Perisic; Kramaric