Kombëtarja e Brazilit tashmë e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjet e qershorit.

Thiago Silva dhe Dani Alves janë ftuar nga kombëtarja e Amerikës Latine, pavarësisht se Silva është 36 vjeçar dhe Alves 38 vjeçar.

Lista e plotë e lojtarëve të ftuar nga trajneri Tite.

Portierë:

Alisson – Liverpool

Ederson – Manchester City

Weverton – Palmeiras

Mbrojtës të krahut:

Dani Alves – Sao Paulo

Danilo – Juventus

Renan Lodi – Atlético de Madrid

Alex Sandro – Juventus

Mbrojtës qendrorë:

Thiago Silva – Chelsea

Marquinhos – Paris Saint Germain

Lucas Veríssimo – Benfica

Éder Militão – Real Madrid

Mesfushorë:

Casemiro – Real Madrid

Douglas Luiz – Aston Villa

Fred – Manchester United

Fabinho – Liverpool

Lucas Paquetá – Lyon

Everton Ribeiro – Flamengo

Sulmues:

Everton – Benfica

Roberto Firmino – Liverpool

Gabriel Barbosa – Flamengo

Gabriel Jesus – Manchester City

Neymar Jr – Paris Saint Germain

Richarlison – Everton

Vinícius Júnior – Real Madrid