Skuadra e Interit është kampion dhe duhet të festojë edhe pasi skuadra nuk toleron, por mund Roma 3-1…

 

Megjithatë, ndizet polemika mes Lautaro Martinez dhe Antonio Kontes. Sulmuesi argjentinas kishte hyrë në pjesën e parë në vend të Sanchez të dëmtuar, por performanca e tij – shumë sipërfaqësore – e zhgënjeu trajnerin. Aq shumë sa që pas minutës së 70-të, Konte zgjodhi të zëvendësonte përsëri Lautaro. Atje tensioni i përgjithshëm shpërtheu, sepse Lautaro nxehet dhe shkel një shishe ndërsa Conte as nuk e shikon në fytyrë, të paktën fillimisht.

 

 

 

 

Pas pak, megjithatë, qortimi i ashpër i Kontes nuk vonon. Sepse trajneri, siç shkruan “Sky Sport”, është shumë i irrituar: “Trego respekt, me kë e ke? Kurrë më këto reagime, fenomen… “, i tha Konte sulmuesit Martinez në një mënyrë të fortë dhe të drejtpërdrejtë. Dhe Lautaro shkoi të ulej në stol, duke u qetësuar nga shokët e ekipit.