Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në viset malore me kushte për reshje të shiut lokal. Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10 gradë. Ndërsa ajo maksimale nga 20 deri në 27 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë, do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 25 gradë Celsiusë.