Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 7 deri 13, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri 30 gradë.