Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 15 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri 12 gradë, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 31 gradë Celsius.