Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër pritet të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të shiut.

Do të fryjë erë në drejtim veriperëndimor, ndërsa temperatura do të jetë nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Temperatura minimale do të jetë nga 5 deri 12 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 15 deri 24 gradë celsius.

Nga dita e mërkurë pritet stabilizim i motit me rritje të temperaturave.