Michael Jordan dhe Koby Bryant kanë pasur një marrëdhënie të veçantë. 

Kjo dëshmohet dhe nga mesazhet e fundit që ata kanë shkëmbyer disa ditë para rrëzimit të helikopterit në të cilën legjenda e Lakers së bashku me vajzën e tij Gigi vdiqën në janar 2020.

LEXO EDHE:Uroi Sportingun për titullin kampion, tifozët ‘lumë’ komentesh: Kthehu!

Jordan zbuloi për ESPN bisedën e fundit që ai kishte me asin e pamposhtur, që kishte të bënte me tequila.

Dialogu: 

Cobby: ‘Tequlia është e pabesueshme’

 Jordan: Faleminderit vëllai im

Cobby: Familja mirë?

Jordan: Mirë. E juaja?

Cobby: Të gjithë mirë 

Jordan: Pushime të mbara dhe shpresoj të takoj së shpejti, trajner Kobe.

Cobby: Hej trajner. Jam ulur në stol tani dhe po përplasemi me ekipin kundërshtar 45-8 

”Unë dua këtë mesazh të fundit sepse tregon se sa konkurues ishte Cobby’’ tha ndër të tjera Jordan për ESPN.