Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim u bënë bashkë këtë të diel në sheshin “Nënë Tereza”, në kuadër të një aktiviteti për “Defender 21”.

Detaji që ra në sy ishte se Meta shtrëngoi duart me Yuri Kim, përtej përplasjes mes tyre. Por ai nuk bëri të njëjtën gjë me kryeministrin Edi Rama.

Kjo ishte përballja e parë publike mes liderëve, pas vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha dhe pozicionimit të Ilir Metës në mbështetje të tij.