Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Sporting Lisbon verën e ardhshme.

Edhe pse u njoftua me pompozitet nga nëna e tij Dolores të Enjten, agjenti i asit portugez Jorge Mendes foli.

LEXO EDHE:Ibrahimoviç gëzon suedezët, shmangu një dëmtim të rëndë

Ai theksoi se Sporting nuk është aspak një nga klubet që mund të përmbushë kërkesat financiare të lojtarëve të Juventusit.

“Për momentin, ai nuk ka në plan të kthehet në Portugali,” konfirmoi Mendes.

Ronaldo ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij me Juventusin që nga korriku, dhe ai vështirë se do të dëshirojë ta zgjasë atë me futbollistin 36-vjeçar.

Në Torino, ata me siguri po mendojnë të heqin qafe kontratën e tij të madhe që iu dha tre vjet më parë, por ai nuk e justifikoi plotësisht atë.

Ai nuk arriti të arrijë qëllimin kryesor dhe të sjellë Ligën e Kampionëve, dhe këtë sezon, dominimi nëntë vjeçar në Itali madje u thye dhe kurora iu dorëzua Interit.

Edhe Juventus është në një situatë për të mbetur pa vend në Champions League, për të cilën do të duhet një fitore kundër Interit të Shtunën në orën 18:00.