Manchester City sonte luajti ndeshjen e parë si kampion i Anglisë kundër Newcastle.

Skuadra e Pep Guardiolas shënoi fitore kundër Newcastle me rezultat 3:4.

Për vendasit golat i shënuan: Krafth, Joelinton dhe Willock. Ndërsa për Cityn golat i shënuan: Ferran Torres x3 dhe Joao Cancelo.